Euroliga: Koszykarki CCC Polkowice uległy Galatasaray Stambuł

Koszykarki CCC Polkowice przegrały z Galatasaray Stambuł 77:86 (22:20, 18:21, 19:24, 18:21) w meczu 12. kolejki grupy A Euroligi. To 10. porażka zespołu z Dolnego Śląska w tych rozgrywkach.

Polkowiczanki w Stambule sensacyjnie wygrały pierwszy mecz 72:67.

urczynki do zwycięstwa poprowadził duet Ewelina Kobryn - Alexandria Quigley. Była reprezentantka Polski, która w stambulskiej ekipie występuje od początku stycznia, miała double-double - 12 pkt i 10 zbiórek oraz blok i dwie straty. Trafiła wszystkie sześć rzutów za dwa punkty i raz chybiła zza linii 6,75 m. Amerykańska rozgrywająca Quigley, dwukrotna mistrzyni Polski z Wisłą Kraków (2014, 2015) uzyskała 22 pkt i miała cztery asysty.

Koszykarki CCC miały przewagę w pierwszych dwóch kwartach dzięki lepszej skuteczności od rywalek. Prowadziły 14:10 i 22:18 w pierwszej odsłonie. Dobry początek drugiej odsłony spowodował, że CCC prowadziło najwyższa różnicą - siedmiu punktów (35:28) po rzutach Magdaleny Leciejewskiej i Weroniki Gajdy.

Do przerwy zawodniczki Galatasaray odrobiły straty i wygrywały 41:40.

Ważna dla losów spotkania była trzecia kwarta, w której polkowiczanki były jednak gorsze od rywalek lepiej spisujących się w defensywie i utrudniających zawodniczkom trenera George'a Dikeoulakosa grę w ataku. Po 30 minutach Turczynki prowadziły 65:59.

Polkowiczanki walczyły w czwartej kwarcie o zmniejszenie strat i zwycięstwo, ale nie były w stanie, mimo lepiej funkcjonującej obrony, doprowadzić do remisu. W 35. minucie zmniejszyły przewagę rywalek do jednego punktu 70:71 po rzucie Temi Fagbenle. W ostatnich pięciu minutach ponownie miały kłopoty w ofensywie - za trzy punkty trafiła Gajda, ale rywal miał już wówczas osiem punktów przewagi (78:70 na 2.15 min przed końcową syreną).

Podopieczne serbskiej trenerki Mariny Maljkovic zagrały w końcówce spokojniej niż gospodynie i po końcowej syrenie cieszyły się z rewanżu za przegraną w Stambule.

CCC Polkowice - Galatasaray Stambuł 77:86 (22:20, 18:21, 19:24, 18:21).

CCC Polkowice: Alysha Clark 14, Antonija Sandric 12, Artemis Spanou 12, Weronika Gajda 11, Elina Babkina 11, Temi Fagbenle 6, Andżelika Stankiewicz 6, Magdalena Leciejewska 5;

Galatasaray Stambuł: Alexandria Quigley 22, Jelena Dubljevic 16, Ewelina Kobryn 12, Olivia Epoupa 12, Isil Alben 10, Gintare Petronyte 7, Kaela Davis 7, Tugba Tasci 0;