Zwycięstwo i porażka Cracovii w Mielcu

Ekstraklasowi piłkarze Cracovii w sobotnich sparingach, które rozegrali w Mielcu, pokonali tamtejszą, pierwszoligową Stal 3:1 (2:1), a następnie przegrali z drugoligową Siarką Tarnobrzeg 1:2 (1:1).

W pierwszym spotkaniu gole dla "Pasów" zdobył Krzysztof Piątek (29, 36, 89), a dla rywala Michał Janota (8). Mecz kontrolny obserwowało prawie tysiąc widzów. Przed nim minutą ciszy uczczono pamięć Bogusława Cygana, zmarłego kilka dni temu króla strzelców ekstraklasy z 1995 r. (grał wtedy w Stali). Z zespołem z Tarnobrzega bramkę dla krakowian strzelił Mateusz Wdowiak (22).

W drugiej połowie meczu ze Stalą wszedł na murawę testowany przez krakowian Daniel Pik (Polonia Warszawa). Był w wyjściowym zestawieniu w spotkaniu z Siarką. W poniedziałek ekstraklasowa drużyna poleci na obóz do Turcji, który potrwa do 4 lutego.

Mielczanie kolejny sparing zagrają 27 stycznia ze Stalą Stalowa Wola (na obiekcie rywala).