Rekordzista Messi! FC Barcelona wymęczyła zwycięstwo z Alaves

FC Barcelona długo przegrywała na Camp Nou z Alaves, ale ostatecznie dzięki trafieniom Luisa Suareza i Lionela Messiego wygrała 2:1. Argentyńczyk zapisał się też w historii La Liga jako pierwszy piłkarz, który w dziesięciu kolejnych sezonach zdobywał minimum 20 bramek.

W poprzednim sezonie Alaves niespodziewanie pokonało Barcelonę na Camp Nou, lecz w tym sezonie mało co zapowiadało podobny los. Gracze Ernesto Valverde wygrywają mecz za meczem i to samo miało przydarzyć się w niedzielę. Miał w tym pomóc Coutinho, który po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie "Blaugrany".

To nie on był jednak głównym bohaterem najważniejszej akcji pierwszej połowy. W 23. minucie Ibai Gomez fantastycznem podaniem obsłużył Johna Guidettiego, a ten nieco szczęśliwie, bo po kiksie, wpakował piłkę do siatki. A wszystko zaczęło się od straty Lionela Messiego... Wynik mógł być nawet wyższy, ale świetną obroną popisał się Marc-André ter Stegen.

Barcelona rzuciła się do odrabiania strat, ale goście nie dość, że mieli w bramce świetnie dysponowanego Fernando Pacheco, to często sprzyjało im szczęście. W końcu jednak Luis Suarez zdołał przebić się przez obronę Alaves, wyrównując stan meczu. W końcówce o swoim geniuszu przypomniał Messi, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Argentyńczyk to pierwszy piłkarz w historii La Liga, który przez dziesięć sezonów z rzędu strzelał minimum 20 goli!

Goście nie złożyli broni i liczyli nawet na rzut karny, ale sędzia Ignacio Iglesias Villanueva nie odgwizdał przewinienia Samuela Umtitiego.