Piłka nożna

Rekordzista Messi! FC Barcelona wymęczyła...

18 stycznia Pique osiągnął porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu z Barceloną do 2022 roku. Kataloński klub poinformował, że klauzula odejścia wyniesie 500 milionów euro.

 

Dotychczasowa umowa środkowego obrońcy kończyła się w czerwcu 2019 roku, a jest w niej zapis o zmianie klubu za 300 mln euro.

 

"Widzę siebie tylko w barwach Barcelony. Nadal gram w piłkę tylko dlatego, że gram... dla tego klubu" - napisał zawodnik na oficjalnej stronie hiszpańskiego klubu.

 

Pique dał jasno do zrozumienia, że "Barca" będzie teraz jego jedynym sportowym priorytetem, ale ponownie ujawnił, że w wieku 31 lat po mistrzostwach świata w Rosji ma zamiar zakończenia kariery reprezentacyjnej.

 

Pique, który 2 lutego skończy 31 lat, jest zawodnikiem Barcelony od 1997 roku. Mając 17 lat przeniósł się do Manchesteru United, grał także w Realu Saragossa. Od 2008 roku ponownie jest piłkarzem "Dumy Katalonii".

 

W barwach Barcelony m.in. po trzy razy wygrał Ligę Mistrzów i klubowe mistrzostwa globu oraz zdobył sześć tytułów mistrza kraju. Z reprezentacją Hiszpanii Pique wywalczył mistrzostwo świata w 2010 roku i Europy dwa lata później.