Puchar Włoch: Bez bramek na San Siro

AC Milan zremisował na San Siro w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Włoch z Lazio 0:0. Więcej szans stworzyli sobie goście, ale świetne zawody rozgrywał Gianluigi Donnarumma, który nieraz ratował swoją ekipę przed stratą gola. Rewanż odbędzie się 28 lutego.

Milan w ćwierćfinale mierzył się w derbach Mediolanu z Interem. Zwycięstwo przyniósł mu dopiero gol Patricka Cutrone w dogrywce. Lazio również skromnie, 1:0 pokonało Fiorentinę. W lidze najpierw górą byli rzymianie wygrywając 4:1. 28 stycznia również w Serie A lepszy okazał się Milan.

Pierwsza połowa stała pod znakiem przewagi Lazio, które dużo częściej zapuszczało się pod pole karne Milanu. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się jednak Donnarumma.

Mediolańczycy zaczęli nieco odważniej poczynać sobie na początku drugiej połowy, Lazio groźnie odpowiadało, ale cały czas to skuteczność była ich największym mankamentem. Swoje szanse mieli też gospodarze, ale lepsze wrażenie pozostawili podopieczni Simone Inzaghiego. Bramek ostatecznie nie oglądaliśmy. Rewanż odbędzie się 28 lutego w Rzymie.

Milan - Lazio 0:0

Milan: Donnarumma - Abate, Bonucci, Romagnoli, Borini - Kessie, Biglia, Locatelli (Calhanoglu 57') - Suso, Kalinic (Silva 84') , Bonaventura (Cutrone 71')

Lazio: Strakosha - Caceres, Ramos Marchi, Radu - Basta, Parolo (Nani 76'), Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lukaku - Anderson (Alberto 63'), Immobile (Lulic 90+1')

Żółte kartki: Borini - Radu