Doszło do pomyłki przy złożeniu zamówienia. Norwescy kucharze chcieli zaopatrzyć się w 1500 jaj, ale posługując się tłumaczem w popularnej przeglądarce internetowej Google musieli wpisać o jedno zero za dużo.

 

– Doszło do nieporozumienia. W zamówieniu pojawiło się o jedno zero za dużo i zamiast 1500 jaj wyszło 15 000. Prawdopodobnie postaramy się je wszystkie jakoś wykorzystać, a być może odeślemy je z powrotem, trudno powiedzieć. Nie jest to jakiś wielki problem. Naszym celem jest czerpanie radości z Igrzysk, ale przy okazji pragniemy zdobyć 30 medali – powiedział dyrektor norweskiej delegacji, Tore Ovrebo.

 

Reprezentacja olimpijska Norwegii w Pjongczangu liczy sobie 121 osób łącznie z trenerami, sportowcami oraz delegatami. To oznacza, że na jednego członka przypadają 124 jaja przez okres jednego miesiąca trwania Igrzysk. - Przez Google Translator zostało złożone zamówienie na 1500 jaj. Doszło do pomyłki. Przed drzwiami znalazło się ich 15 tysięcy. Życzymy powodzenia i liczymy, że norweskie złote nadzieje są szczęśliwe, bardzo szczęśliwe – napisali na Twitterze norwescy kucharze.

Tronder-Avisa on Twitter

OL-leiren bestilte 1500 egg gjennom a oversette via Google Translate. Men det slo feil. 15.000 ble levert pa dora. Vi onsker lykke til og haper at de norske gullhapene er glade - veldig glade - i egg: ??