Pjongczang 2018: Laffont wygrała kwalifikacje po muldach

Wicemistrzyni świata Francuzka Perrine Laffont była najlepsza w kwalifikacjach jazdy po muldach w igrzyskach w Pjongczangu. W piątek awans uzyskało 10 zawodniczek, a druga połowa uczestniczek finału wyłoniona zostanie w niedzielę. Polki nie startowały.

Laffont, która w ubiegłorocznych MŚ wywalczyła też złoto w jeździe równoległej po muldach (dual moguls), uzyskała 79,72 pkt. Druga była Kanadyjka Andi Naude - 79,60, a trzecia Amerykanka Morgan Schild - 77,74. Na czwartej pozycji uplasowała się mistrzyni olimpijska z Soczi Kanadyjka Justine Dufour-Lapointe - 77,66.

Jak na razie awansu do finału nie wywalczyła jej starsza siostra i srebrna medalistka poprzednich igrzysk Chloe Dufour-Lapointe, która w piątek została sklasyfikowana na 13. pozycji. Drugą i zarazem ostatnią szansę na to będzie miała za dwa dni.

W drugiej rundzie eliminacji udziału nie biorą już zakwalifikowane zawodniczki. W niedzielę rozegrany zostanie także finał z udziałem 20 narciarek.

Zawodniczki, który awansowały w piątek do finału konkurencji narciarskiej jazdy po muldach: