PŚ florecistów: Polacy na 13. miejscu, triumf Amerykanów w Bonn

Polscy floreciści zajęli 13. miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Bonn. Triumfowali Amerykanie. Brązowi medaliści igrzysk w Rio de Janeiro w finale pokonali Koreańczyków 45:32.

Polacy wystąpili w składzie: Andrzej Rządkowski, Leszek Rajski (obydwaj KS Wrocławianie), Michał Siess (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) i Michał Janda (AZS AWFiS Gdańsk).

W 1/16 finału biało-czerwoni pokonali Portorykańczyków 45:27, ale w kolejnej rundzie musieli uznać wyższość Niemców (42:45). W meczach o miejsca 9-16 najpierw ulegli Duńczykom 41:45, a później wygrali kolejno z ekipami Austrii 45:28 i Egiptu 45:30.

W sobotę w turnieju głównym, z udziałem 64 zawodników, najlepszy z biało-czerwonych był Rządkowski. Mistrz świata kadetów z 2014 roku zajął ósmą lokatę.