To dzięki pracy siedmiokrotnej mistrzyni świata (w dwójkach i drużynowo) Jamajkom udało się po raz pierwszy awansować do olimpijskich zmagań.

 

Jak powiedział prezes federacji Jamajki Christian Stokes, który najpierw oficjalnie podziękował Kiriasis za pracę, niemiecka trenerka miała mieć +niezwykle destrukcyjny wpływ na atmosferę+.

 

"Praca w drużynie musi być zespołowa. Nie ma miejsca na żadnych bogów i boginie" - podkreślił Stokes.

 

Jego deklaracją zdziwione były - według Niemki - zawodniczki reprezentacji: Jazmine Fenlator-Victorian (w Soczi jechała w osadzie USA z Lolo Jones), Amerykanka startująca od 2016 r. w barwach Jamajki (z wyspiarskiego kraju pochodzi jej ojciec) oraz Carrie Russell. Ta druga to lekkoatletka, mistrzyni świata z Moskwy (2013) w sztafecie 4x100 metrów.

 

Kiriasis miała zostać przesunięta do innych obowiązków, ale nie zgodziła się na to.

 

"Takiego zakłamania i dyshonoru nigdy jeszcze w życiu nie doświadczyłam. Zawodniczki powiedziały mi, że nie są w stanie zrozumieć dlaczego podjęto tę decyzję. Stwierdziły, że nie było żadnych problemów we współpracy ze mną" - powiedziała niemiecka mistrzyni olimpijska.

 

Jamajscy bobsleiści uczestniczą w igrzyskach zimowych od 1988 roku.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.