Puchar Polski: PGE Turów Zgorzelec pierwszym półfinalistą

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec jako pierwsi awansowali do sobotnich półfinałów turnieju o Puchar Polski, który odbywa się w Warszawie. W czwartek pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 67:64.

Rywalem w sobotnim półfinale będzie zwycięzca piątkowego ćwierćfinału Polski Cukier Toruń – TBV Start Lublin.

Spotkanie było zacięte i wyrównane. Pierwsza połowa należała do faworyta MKS, ale po przerwie przewagę uzyskał zespół ze Zgorzelca. W 33. minucie podopieczni trenera Michaela Claxtona prowadzili najwyżej, różnicą 10 pkt (58:48).

Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) został wybrany amerykański środkowy PGE Brad Waldow - uzyskał 10 pkt, miał dziewięć zbiórek i dwie asysty oraz dwa bloki.

"Mamy kłopoty kadrowe i nie da się w siedmiu zawodników grać na wysokiej intensywności przez 40 minut. Kiedy dochodziliśmy rywali w końcówce i mogliśmy wyrównać to nie wpadały nam ważne rzuty" - powiedział trener MKS Jacek Winnicki, dodając że Paulius Dambrauskas przeszedł operację i nie zagra do końca sezonu.

PGE Turów Zgorzelec – MKS Dąbrowa Górnicza 67:64 (12:18, 18:15, 21:13, 16:18)

PGE Turów: Stefan Balmazovic 11, Jakub Patoka 10, Brad Waldow 10, Kacper Borowski 9, Rod Camphor 7, Cameron Ayers 7, Bartosz Bochno 7, Jacek Jarecki 4, Karolis Petrukonis 2;
MKS: Aaron Broussard 16, Jovan Novak 13, D. J. Shelton 12, Bartłomiej Wołoszyn 10, Witalij Kowalenko 8, Piotr Pamuła 5, Michał Gabiński 0, Patryk Wieczorek 0.