Najlepszy czas uzyskali startujący w pierwszym biegu Rosjanie Denis Spocow, Aleksander Bołszunow - 15.58,84. W drugim - z udziałem biało-czerwonych - pierwsze miejsce zajęli Norwegowie - Martin Johnsrud Sundby i Johannes Hsflot Klaebo - 16.03,97.

 

Bezpośredni awans uzyskały po dwa najlepsze duety. Stawkę finalistów (godz. 11.30 czasu polskiego) uzupełniło sześć par z najlepszymi czasami.

 

Cztery lata temu w Soczi w drużynowym sprincie techniką klasyczną Maciej Kreczmer i Staręga też nie zakwalifikowali się do finału.

 

Wyniki półfinałów sprintu drużynowego mężczyzn:

 

pierwszy bieg

 

1. Olimpijczycy z Rosji 15.58,84 - kwal. (Denis Spocow, Aleksander Bołszunow)

2. Szwecja 15.58,99 - kwal. (Marcus Hellner, Calle Halfvarsson)

3. Niemcy 16.00,55 - kwal. (Sebastian Eisenlauer, Thomas Bing)

4. Finlandia 16.01,41 - kwal. (Martti Jylhaa,Ristomatti Hakola)

5. Czechy 16.08,78 - kwal. (Martin Jaks, Ales Razym)

6. Wielka Brytania 16.30,62 (Andrew Musgrave, Andrew Young)

7. Białoruś 16.32,31 (Michaił Semenow, Jury Astapenka)

8. Austria 16.43,69 (Bernhard Tritscher, Dominik Baldauf)

9. Rumunia 16.52,38 (Paul Constantin Pepene, Alin Florin Cioanca)

10. Hiszpania 16.59,83 (Imanol Rojo, Marti Vigo del Arco)

11. Słowenia 17.24,79 (Miha Simenc, Janez Lampic)

12. Litwa 17.41,73 (Mantas Strolia, Modestas Vaiciulis)

13. Korea Płd. 17.56,71 (Magnus Kim, Eunho Kim)

14. Turcja 18.45,78 (Omer Aycicek, Hamza Dursun)

 

drugi bieg

 

1. Norwegia 16.03,97 - kwal. (Martin Johnsrud Sundby/Johannes Hsflot Klaebo)

2. Francja 16.04,45 - kwal. (Maurice Manificat, Richard Jouve)

3. USA 16.04,69 - kwal. (Erik Bjornsen, Simeon Hamilton)

4. Włochy 16.07,19 - kwal. (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino)

5. Kanada 16.07,24 - kwal. (Len Valjas, Alex Harvey)

6. Szwajcaria 16.10,52 (Roman Furger, Dario Cologna)

7. Polska 16.21,83 (Dominik Bury, Maciej Staręga)

8. Kazachstan 16.30,10 (Denis Woltka, Aleksiej Połtoranin)

9. Estonia 16.30,30 (Marko Kilp, Karel Tammjarv)

10. Ukraina 17.32,50 (Andrij Orłyk, Oleksij Krasowki)

11. Słowacja 17.34,12 (Peter Mlynar, Andrej Segec)

12. Bułgaria 17.38,26 (Jordan Czuczuganow, Weselin Cinzow)

13. Australia 17.38,36 (Callum Watson, Phillip Bellingham)

14. Chiny 18.11,95 (Qiang Wang, Qinghai Sun)

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.