Juventus w finale Pucharu Włoch! Sporny rzut karny dla "Starej Damy"

Juventus pokonał w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch Atalantę 1:0. Jedynego gola strzelił Miralem Pjanic, ale rzut karny, który wykorzystał Bośniak został podyktowany nieco pochopnie. Piłkarze z Turynu zagrają w finale tych rozgrywek.

Z Atalantą Juventus miał się zmierzyć w miniony weekend, ale z powodu obfitych opadów śniegu został przełożony. Ostatnie starcia z ekipą z Bergamo nie były najłatwiejsze dla "Starej Damy". Tym razem wystarczyłby jej remis.

Atalanta zaczęła bardzo odważnie, zamknęła Juventus na ich połowie. Najlepszą okazję miał Alejandro Gomez, w odpowiedzi szansę stworzył Mario Mandzukic. W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy.

W ekipie Atalanty bardzo aktywny był Gomez. Po przerwie dalej robił najwięcej zamieszania pod bramką Gianluigiego Buffona. W 67. minucie bardzo ładnie obrońcami zakręcił Douglas Costa, ale jego strzał trafił w poprzeczkę.

Kwadrans przed końcem w polu karny Atalanty przewrócił się Blaise Matuidi, a sędzia, nieco pochopnie podyktował jedenastkę. Szansę pewnie wykorzystał Miralem Pjanic. Mistrzowie Włoch spokojnie mogli dociągnąć wynik do końca. Juve zagra w finale ze zwycięzcą starcia Lazio - Milan.

Juventus - Atalanta 1:0 (0:0)

Bramka: Pjanic 75-karny

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Asamoah - Marchisio (Khedira 68'), Pjanic, Matuidi - Costa (Dybala 83'), Mandzukic, Alex Sandro (Barzagli 85')

Atalanta: Berisha - Mancini (Rizzo 76'), Caldara, Masiello - Hateboer, de Roon, Freuler (Barrow 87'), Spinazzola - Cristante - Ilicic (Cornelius 64'), Gomez

Żółte kartki: Chiellini, Pjanic, Matuidi, Alex Sandro - Gomez, Masiello