Według brazylijskiego portalu Lance!, to właśnie Cucine Lube Civitanova jest faworytem do ściągnięcia Leala. Kubański przyjmujący jest gwiazdą Sada Cruzeiro od sześciu lat, a kilka miesięcy temu otrzymał brazylijski paszport i już niebawem zadebiutuje w reprezentacji.

Kontrakt Leala w Cruzeiro wygaśnie wraz z końcem sezonu, wciąż nie jest znany jego następny klub. Obok Włochów jego względami zainteresowany jest także najmocniejszy klub Europy, Zenit Kazań. Rosjanie byliby jednak prawdopodobnie uwarunkowani przyszłością Leona, który po wielu latach może odejść z zespołu triumfatora ostatnich KMŚ.

W ciągu sześciu lat w Sada Leal poprowadził swój klub do trzech Klubowych Mistrzostw Świata, trzech Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej i czterech mistrzostw Brazylii. Był wybierany MVP KMŚ oraz rozgrywek Ameryki Płd., niezmiennie zaliczany jest do najlepszych siatkarzy świata.

Kilka miesięcy temu Leal otrzymał pozwolenie od FIVB na zmianę narodowości i już w 2019 roku zadebiutuje w reprezentacji Brazylii.