W trakcie poniedziałkowego spotkania urazu nabawiła się Alex Holston. Amerykanka przechodzi badania. Jeśli nie będzie mogła wystąpić w środowym meczu z KSZO, a pozostałe zawodniczki skrzydłowe dochodzące do zdrowia po kontuzjach nie zdążą wykurować się na czas, to jedną z opcji rozwiązania tego problemu byłoby przesunięcie Veljković na atak.

 

– Kiedyś grałam na pozycji atakującej, ale to było dawno temu. Zmiana byłaby na pewno trudna, ale jeśli sytuacja by tego wymagała, to oczywiście nie mam problemu i dam z siebie 100 procent. Mam nadzieję, że uraz Alex okaże się niegroźny. Decyzję trenera poznamy w środę – powiedziała serbska środkowa, zapytana o taką ewentualność.

 

W starciu z BKS Profi Credit Veljković zdobyła dla Chemika 10 punktów, otrzymała też statuetkę MVP.

 

– Bielsko to dobra drużyna z doświadczonymi siatkarkami. Wydaje mi się, że zagraliśmy lepiej, niż w pierwszym spotkaniu z nimi. Przeważałyśmy w zasadzie w każdym elemencie. Skupiłyśmy się na taktyce i to funkcjonowało. Spodziewałam się trudniejszej przeprawy, dlatego cieszy zwycięstwo bez straty seta – powiedziała po meczu.

 

Od tygodnia drużynę z Polic prowadzi nowy szkoleniowiec Marcello Abbondanza.

 

– To jeden z najlepszych trenerów na świecie. Czujemy się coraz lepiej. Potrzebujemy trochę czasu, żeby złapać wspólny język, zrozumieć wymagania. Trener zaordynował sporo zmian,  wprowadzenie ich w życie zajmuje trochę czasu i nie jest łatwe. Najważniejsze, że chcemy. Chcemy zmieniać, chcemy ulepszać – stwierdziła Veljković. 

 

Po 20. kolejkach spotkań policzanki pewnie prowadzą w tabeli LSK. Zgromadziły 54 punkty i o cztery oczka wyprzedzają ŁKS Commercecon Łódź. W następnej serii gier zmierzą się na własnym parkiecie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (środa 7 marca – godzina 18.00).

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Chemik Police 0:3 (19:25, 20:25, 20:25).