Alpejski PŚ: Weirather z małą Kryształową Kulą w supergigancie

Tina Weirather z Liechtensteinu zdobyła małą Kryształową Kulę alpejskiego Pucharu Świata w supergigancie. Finałowe zawody w szwedzkim Aare w tej konkurencji wygrała Włoszka Sofia Goggia, a Weirather zajęła szóste miejsce.

28-letnia Weirather, brązowa medalistka igrzysk w Pjongczangu, po raz drugi z rzędu zdobyła Kryształową Kulę w tej konkurencji. Przed zawodami w Aare teoretycznie mogła ją jeszcze wyprzedzić Szwajcarka Lara Gut, ale w górnej części stoku popełniła błąd i wypadła z trasy.

Weirather jest córką utytułowanej Hanni Wenzel, dwukrotnej złotej medalistki olimpijskiej i czterokrotnej mistrzyni świata.

W czwartek najszybsza była Goggia, która dzień wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji zjazdu. O 0,32 s wyprzedziła Niemkę Viktorię Rebensburg i o 0,53 Amerykankę Lindsey Vonn, która po raz 137. w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów. Niespodziewana mistrzyni olimpijska z Pjongczangu Czeszka Ester Ledecka ominęła jedną z bramek i nie ukończyła przejazdu.

Zawody finałowe w Aare potrwają do niedzieli. O godz. 12 na trasę supergiganta wyruszą mężczyźni. Już wcześniej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ zapewnili sobie Austriak Marcel Hirscher i Amerykanka Mikaela Shiffrin.