PlusLiga: Rekordowa frekwencja i gładkie zwycięstwo Trefla Gdańsk

W spotkaniu inaugurującym 26. kolejkę PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk wygrali z Cuprum Lubin 3:0. Zwycięstwo umocniło gospodarzy na trzecim miejscu w tabeli, a porażka lubinian znacząco oddaliła tę drużynę od gry w play-offach. Mecz w Ergo Arenie oglądała rekordowa w tym sezonie publiczność – 9781 widzów.

W premierowej odsłonie skuteczna gra w ataku i błędy rywali szybko pozwoliły zbudować przewagę gospodarzom (7:3). Przyjezdni gonili wynik, złapali kontakt punktowy z gdańszczanami (11:10), ale kolejna seria wygranych piłek pozwoliła odskoczyć siatkarzom Trefla (15:10). W końcówce nie było wielkich emocji – podopieczni Andrei Anastasiego spokojnie zmierzali po zwycięstwo. najpierw Wojciech Grzyb popisał się asem serwisowym (23:17), następnie Damian Schulz wywalczył piłkę setową (24:18), a skutecznym blokiem gospodarze zakończyli tę partię (25:18).

Drugi set długo przebiegał pod znakiem przewagi przyjezdnych. Skutecznie w ataku prezentował się Łukasz Kaczmarek (7:10), po asie serwisowym Milosa Terzicia gospodarze przegrywali już 12:17, a gdy Wojciech Ferens nadział się na blok rywali, było 18:22 i lubinianie zwycięstwo w tej partii mieli na wyciągnięcie ręki. W tym momencie nastąpił jednak zaskakujący zryw gdańszczan: dobra gra środkowych Piotra Nowakowskiego i Grzyba, seria pięciu wygranych akcji dała gospodarzom prowadzenie 23:22. Seta zakończyła rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze, a wynik na 27:25 ustalił Artur Szalpuk.

Trzecią partię gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, wygrali siedem kolejnych piłek przy zagrywkach Schulza (7:1), a i w dalszej części seta nie pozwolili rywalom dojść do głosu i zbliżyć się na niebezpieczną odległość (11:4, 16:11, 21:14). Piłkę meczową wywalczył Szalpuk, a spotkanie zakończył TJ Sanders (25:18).

MVP: Artur Szalpuk – przyjmujący Trefla był najlepiej punktującym graczem meczu (19). Poza nim najlepiej punktowali: Damian Schulz (14) i Piotr Nowakowski (10) – Trefl; Łukasz Kaczmarek (12), Filip Biegun (11) – Cuprum. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w ataku (46–35), bloku (12–4), zdobyli też więcej punktów bezpośrednio z zagrywki (5–4).

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 27:25, 25:18)

Trefl: Wojciech Ferens, Wojciech Grzyb, Piotr Nowakowski, Tyler James Sanders, Damian Schulz, Artur Szalpuk – Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Fabian Majcherski, Patryk Niemiec.

Cuprum: Filip Biegun, Dawid Gunia, Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Michał Masny, Milos Terzic – Marcin Kryś (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Bartosz Makoś, Adam Michalski, Adrian Patucha.