Według informacji japońskiej telewizji 65-letni trener miał zrezygnować ze stanowiska. Nie podano przyczyn takiej decyzji. W marcowych meczach towarzyskich Japończycy nie prezentowali się dobrze: zremisowali z Mali (1:1) i przegrali z Ukrainą (1:2). Japoński Związek Piłki Nożnej ma oficjalnie ogłosić tę informację w poniedziałek.

 

Halilhodžić urodził się w Jablanicy w ówczesnej Jugosławii (obecnie Bośnia i Hercegowina). Jako piłkarz grał w klubach Velež Mostar, FC Nantes (gdzie dwukrotnie, w 1983 i 1985 roku, wywalczył tytuł króla strzelców ligi francuskiej) oraz PSG. Występował w reprezentacji Jugosławii.

Po zakończeniu kariery pod koniec lat osiemdziesiątych rozpoczął pracę trenerską. Prowadził m.in. Lille, Rennes, PSG, Trabzonspor i Dinamo Zagrzeb. W latach 2008–10 prowadził reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej. Został zwolniony tuż przed mundialem RPA 2010, po porażce w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki. Podczas MŚ w Brazylii w 2014 roku prowadził reprezentację Algierii i awansował z nią do 1/8 finału. Jego podopieczni po zaciętym, zakończonym dogrywką meczu przegrali wówczas z późniejszymi triumfatorami – Niemcami. Pracę z reprezentacją Japonii bośniacki trener rozpoczął w marcu 2015 roku. 

Japonia znalazła się w gronie finalistów MŚ 2018. W Rosji zagra w grupie H z Kolumbią, Senegalem oraz Polską. Mecz z biało-czerwonymi zostanie rozegrany 28 czerwca w Wołgogradzie i zakończy grupową rywalizację.