"Przedkładamy koncepcję na doskonałą organizację turnieju, która jest dobrą okazją dla UEFA dla rozwoju europejskiego futbolu. Euro 2024 przeprowadzone w sercu Europy zapewni wszystkim uczestnikom wsparcie ze strony swoich fanów" - powiedział prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) Reinhard Grindel.

 

Niemcy były gospodarzem mistrzostw świata w 2006 roku. Organizacja była oceniana bardzo pozytywnie. Bilety na mecze cieszyły się ogromną popularnością. Zagraniczni kibice chwalili łatwość dojazdów do obiektów pociągami i autostradami. Setki tysięcy kibiców oglądały mecze w strefach kibica.

 

"Jako zawodnik wziąłem udział w mistrzostwach świata w 2006 roku. Jestem pewny, że po raz kolejny Niemcy poczują wielki entuzjazm i stworzą wspaniałą atmosferę. Jesteśmy kosmopolitycznym gospodarzem, posiadamy nowoczesne stadiony i dobrą infrastrukturę" - podkreślił Lahm, który w ubiegłym roku zakończył karierę.

 

Mistrzostwa Europy tylko raz odbyły się w Niemczech - w 1988 roku. Wówczas gospodarze odpadli w półfinale, ale wtedy udział brało jedynie... osiem drużyn. Teraz 24. Kontrkandydatem do organizacji tej imprezy jest Turcja. Decyzja o tym, w którym kraju turniej się odbędzie, ma zapaść 27 września 2018.

 

Euro 2024 odbędzie się na dziewięciu lub dziesięciu stadionach, z których dwa lub trzy będą musiały mieć widownię na minimum 50 tys. miejsc, a jeden - na minimum 60 tys.

 

Najbliższe mistrzostwa Europy - w 2020 roku - zostaną rozegrane w 13 miastach w całej Europie. Półfinały i finał zaplanowano na stadionie Wembley w Londynie.