O podpisaniu dwuletniego kontraktu z jednym z najbardziej utalentowanych reprezentantów kraju bełchatowski klub poinformowali w czwartek.

Kochanowski w dwóch ostatnich sezonach występował w Indykpolu AZS Olsztyn. Bardzo udane były dla niego zakończone w sobotę rozgrywki – zdobył w nich w sumie 449 pkt, w tym 100 blokiem. Pod tym względem był najlepszym zawodnikiem ekstraklasy. Mierzący 199 cm wzrostu siatkarz został uznany za najlepszego zawodnika (MVP) turnieju finałowego mistrzostw świata do lat 21 w Czechach, gdzie w ubiegłym roku biało-czerwoni zdobyli złoty medal. Trener seniorskiej reprezentacji Polski Vital Heynen powołał go na tegoroczny cykl rozgrywek Ligi Narodów.

W PGE Skrze Kochanowski zastąpi reprezentanta Serbii Lisinaca, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy włoskiego Trentino Volley.

 

 

Kuba jest już #yellowbalack 😉 Witamy w ulu! 🐝 #TeamSkra

A post shared by PGE Skra Bełchatów (@pgeskra) on May 10, 2018 at 8:12am PDT– Bardzo cieszę się, że będę mógł występować w PGE Skrze. Postaram się dać od siebie jak najwięcej. Wiem, że będę musiał zastąpić Srecko Lisinaca i podejrzewam, że w sercach kibiców nawet nie będę tego blisko, ale mam nadzieję, że na boisku zespół nie straci na jakości – powiedział nowy środkowy klubu z Bełchatowa.