Dla piłkarek Wolfsburga to już drugie trofeum wywalczone w tym sezonie. Zespół Pajor wcześniej zdobył już mistrzostwo Niemiec. Teraz w serii jedenastek ekipa "Wilków" okazała się lepsza od Bayernu, choć oba zespoły nie najlepiej radziły sobie w tym elemencie gry. Zwycięska drużyna zepsuła dwa rzuty karne na stadionie w Kolonii, z kolei rywalki z Monachium na pięć prób aż trzy razy się myliły.

21-letni polska napastniczka pochodząca z Uniejowa oraz jej koleżanki, mają szansę na wywalczenie potrójnej korony w tym sezonie. 24 maja w ramach finału Ligi Mistrzów w Kijowie, VfL Wolfsburg zmierzy się z obrończyniami tytułu, piłkarkami Olympique Lyon. Przed rokiem w Cardiff, Francuzki okazały się lepsze od swoich rodaczek drużyny Paris Saint-Germain. PSG, którego bramki strzeże Katarzyna Kiedrzynek, uległo w serii rzutów karnych 7:6. Polska bramkarka zmarnowała decydującą jedenastkę.

 

Transmisja finałowego meczu kobiecej edycji Ligi Mistrzów pomiędzy VfL Wolfsburg a Olympique Lyon w czwartek 24 maja w Polsacie Sport News. Początek o godzinie 17:55.