"Z ciężkim sercem muszę zrezygnować z występu na kortach im. Rolanda Garrosa, z których mam wiele dobrych wspomnień. Muszę jednak teraz skupić się na ciężkiej pracy, by wrócić do rywalizacji w najlepszej formie" - zaznaczył na Twitterze Raonic.

27-letni zawodnik urazu doznał podczas kwietniowej imprezy w Monte Carlo. W maju wystąpił w Madrycie (odpadł w 1/8 finału), ale z powodu problemów z nogą wycofał się z rozgrywanego w tym tygodniu turnieju w Rzymie.

Finalista Wimbledonu sprzed dwóch lat ma zamiar wrócić do gry, gdy zacznie się rywalizacja na kortach trawiastych. Jego najlepszym wynikiem we French Open - a startował w tej imprezie sześć razy - był ćwierćfinał z 2014 roku.

Raonic w przeszłości był trzecią rakietą świata. Ze względu na kłopoty zdrowotne i słabsze wyniki obecnie jest 22. w rankingu.

W Paryżu nie wystąpią też m.in. Agnieszka Radwańska, Francuz Jo-Wilfried Tsonga i Roger Federer. Polka zrezygnowała, nie chcąc ryzykować powrotu urazu pleców, z którym niedawno się zmagała. Szwajcar z kolei - tak jak rok temu - odpuścił całą część sezonu na "mączce", by lepiej przygotować się do rywalizacji na trawiastej nawierzchni.