Klafurić przez większą część sezonu był asystentem Jozaka, ale po jego zwolnieniu wniósł powiew świeżości do drużyny, która zdobyła mistrzostw i Puchar Polski. W ośmiu meczach pod jego rządami legioniści wygrali aż siedem razy, raz podzielili się punktami. W lipcu zespół wystąpi w eliminacjach Ligi Mistrzów.
 
Mimo praktycznie samych triumfów, działacze brali pod uwagę zatrudnienie innego szkoleniowca. Mówiło się m.in. o Jerzym Brzęczku, którego jednak nie puściła Wisła Płock.
 
- Dean Klafuric przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia Mistrzostwa i Pucharu Polski  Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Życzę mu powodzenia i zapewniam, że dostanie pełne wsparcie całego klubu w realizacji postawionych celów, z których kluczowym jest awans do europejskich pucharów - powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.
 
 
Do sztabu szkoleniowego jako asystent trenera zostanie dołączony Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio był szkoleniowcem HNK Gorica, z którym awansował do pierwszej ligi chorwackiej. Wcześniej m.in. pełnił rolę trenera w słynnej z wychowania piłkarzy światowego formatu akademii Dinama Zagrzeb, gdzie prowadził drużyny U15, U16 i U17 oraz asystenta w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji U16 i U17.