Dwójka dziennikarzy pracujących dla „The Guardian” Stuart James oraz Martha Kelner uważają, że Zieliński oraz Linetty mogą zabłysnąć na turnieju w Rosji. James swój wybór uzasadnił w następujących słowach: - Gracz Napoli był bardzo ważna dla drużyny klubowej, która niemal do ostatniej kolejki walczyła o Scudetto z Juventusem – przypomniał Anglik.

 

Z kolei Kelner jest zdania, że inny polski pomocnik grający na co dzień we Włoszech może pokazać się z dobrej strony na mundialu. Chodzi o gracza Sampdorii Linetty’ego.  – Świetnie radzi sobie na boiskach Serie A i przykuwa uwagę klubów Premier League. Jeżeli będzie dobrze prezentował się w Rosji transfer na Wyspy Brytyjskie będzie jeszcze bardziej realny – uzasadniła dziennikarka.

 

24-letni Zieliński w barwach SSC Napoli rozegrał w poprzednim sezonie 47 spotkań na czterech frontach. Strzelił w nich 7 goli oraz zanotował 3 asysty. Z kolei o rok młodszy Linetty w sezonie 2017/18 wystąpił łącznie w 29 meczach i zdobył w nich 3 bramki oraz zanotował tyle samo asyst.