ATP w Londynie: Trzygodzinna wojna dla Cilicia. Chorwat najlepszy w Queens

Chorwat Marin Cilic pokonał Serba Novaka Djokovica 5:7, 7:6 (7-4), 6:3 w finale turnieju tenisowego ATP na kortach trawiastych londyńskiego Queen's Clubu. To 18. tytuł w karierze Cilica, a pierwszy w tym roku.

Chorwat, zajmujący szóste miejsce w rankingu ATP, startował w Londynie z numerem jeden. W drugim secie pojedynku z Djokovicem obronił piłkę meczową.

Dla Djokovica, byłego lidera światowej listy, był to pierwszy finał po prawie rocznej przerwie. Serb, 22. na liście ATP, po raz ostatni grał w finale 1 lipca 2017 roku na korcie trawiastym w Eastbourne. Wygrał wtedy z innym Francuzem Gaelem Monfilsem, zdobywając 68. tytuł w karierze. Później jego karierę przerywały problemy zdrowotne.

Djokovic ma na koncie 12 tytułów wielkoszlemowych. W Wimbledonie, którego kolejna edycja rozpocznie się 2 lipca, triumfował trzykrotnie: w 2011, 2014 i 2015 roku.

Niedziela była bardzo udana dla tenisistów z Chorwacji. Kilka godzin przed finałem w Londynie Borna Coric wygrał ze Szwajcarem Rogerem Federerem w finale imprezy ATP w Halle.