Kontrakt Bąka ma obowiązywać przez rok, ale jest możliwość przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy. 25-latek pochodzi z Rzeszowa, a w przeszłości grał m.in. w Koronie Kielce, Pogoni Szczecin, a ostatnie w Chojniczance Chojnice.

 

- Mecze w ekstraklasie z Pogonią i tam zdobywane bramki wspominam najlepiej. Szczególnie pamiętam mecz z Koroną Kielce, w nim też strzeliłem dwie bramki, które miały swój dodatkowy smak, bo w meczu przeciwko byłemu klubowi - powiedział piłkarz cytowany na stronie internetowej klubu.

 

 

Nowy obrońca Podbeskidzia został wypożyczony z KGHM Zagłębia Lubin (do końca sezonu). Ostatnio Jończy był także wypożyczony z klubu z Dolnego Śląska, do Chojniczanki. 21-latek ma za sobą debiut w ekstraklasie, jest w kadrze reprezentacji Polski (U-21).

 

 

Wspomniany Hiszpan jest pomocnikiem, urodził się w Salamance w 1990 r. "Od dwóch sezonów reprezentował barwy klubu CF Talavera de la Reina, z którym przed rokiem awansował z Tercera do Segunda Division. Awans odbył się przy znacznym udziale Roberto, który zdobył 15 bramek i zaliczył 7 asyst w 37 meczach" - można przeczytać w wieczornej informacji Podbeskidzia na temat tego transferu. Jego umowa z klubem ma obowiązywać przez rok z opcją przedłużenia o następne 12 miesięcy.

 

 

"Górale" są w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Zespół trenuje Krzysztof Brede, były szkoleniowiec Chojniczanki (zastąpił Adama Noconia). Jego zespół ma za sobą jeden sparing, przegrał z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 2:5.

 

W końcowej tabeli pierwszej ligi sezonu 2017/2018 bielszczanie zajęli dziewiąte miejsce z dorobkiem 46 punktów.