Wimbledon: Awans Świątek do trzeciej rundy. Michalski przegrał z Kolumbijczykiem

Iga Świątek gra jak z nut! W drugiej rundzie juniorskiego Wimbledonu wyeliminowała Simonę Waltert. Na drugim biegunie znalazł się Daniel Michalski, który pożegnał się z turniejem.

W pierwszym secie Świątek nie miała żadnych problemów, wygrywając 6:1. Szwajcarka przebudziła się w kolejnym i postawiła poprzeczkę znacznie wyżej. O wszystkim decydował tie break, w którym lepsza ostatecznie okazała się Polka.

W trzeciej rundzie Świątek zmierzy się z Francuzką Clarą Burel, czyli turniejową szesnastką. Obie tenisistki miały okazją grać ze sobą podczas tegorocznego French Open. Górą była nasza tenisistka.

W zupełnie innym humorze niż Świątek z kortu schodził Michalski. O ile w pierwszym secie meczu z Mejią walka była jeszcze wyównana i potrzebny był tie break, to w drugim wszystko potoczyło się po myśli Kolumbijczyka.