Liga Mistrzów: Świerczok znowu błysnął

Trwa dobry okres Jakuba Świerczoka! Snajper Łudogorca Razgrad po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w meczu eliminacji Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Bułgarii w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów musieli zmierzyć się z północnoirlandzkim Crusaders i nie mieli problemów z rozstrzygnięciem losów awansu już w pierwszym starciu. Przed własną publicznością wygrali aż 7:0, a swoją rolę odegrał właśnie Polak. Choć zaczął mecz na ławce rezerwowych, to w 68. minucie pojawił się na boisku, a już chwilę później zdobył bramkę. Później dołożył jeszcze drugą i trzecią, czyli skompletował hat-tricka między 73 a 80 minutą.

W rewanżu to on, a nie Claudiu Keseru, wyszedł w podstawowym składzie i ponownie zrobił swoje. Łudogorec prowadził już do przerwy po samobójczym trafieniu Billy\'ego Burnsa, a w drugiej połowie gola dorzucił Świerczok. Polski napastnik zdecydował się na strzał z dystansu, kompletnie zaskakując bramkarza Seana O\'Neilla.

Łudogorec wygrał 2:0, a cały dwumecz - 9:0.