Bramka Milika z Borussią Dortmund. Piszczek kapitanem

Czołowe europejskie kluby szlifują formę przed rozpoczynającym się niedługo sezonem ligowym. W meczu towarzyskim Borussia Dortmund rywalizowała na Kybunpark w Szwajcarii z SSC Napoli. Lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali 3:1. Jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik.

Po drugiej stronie barykady wystąpił Łukasz Piszczek, który pełnił funkcję kapitana zespołu i zszedł z boiska w 76. minucie.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 7. minucie autorstwa Arkadiusza Milika. W 29. minucie podopieczni Carlo Ancelottiego podwyższyli rezultat za sprawą Nikoli Maksimovicia. Do przerwy wicemistrzowie Włoch prowadzili 2:0.

W drugiej połowie ekipa BVB najpierw postarała się o bramkę kontaktową, którą zdobył w 65. minucie Maximilian Philipp. Ostatni cios należał jednak do adwersarzy. Wynik na 3:1 dla Napoli ustalił w doliczonym czasie gry Jose Callejon, który w 64. minucie zastąpił Milika.

Warto podkreślić, że w drugiej połowie szkoleniowiec klubu spod Wezuwiusza dokonał aż dziewięciu zmian. Poza kadrą meczową znalazł się kontuzjowany Piotr Zieliński.

Borussia Dortmund – SSC Napoli 1:3 (0:2)

Bramki: Maximilian Philipp 65 - Arkadiusz Milik 7, Nikola Maksimović 29, Jose Callejon 90+1