Piszczek i Favre mieli okazję współpracować ze sobą w Herthcie Berlin. Były już reprezentant Polski występował wówczas na pozycji napastnika, ale właśnie dzięki Szwajcarowi został przesunięty na bok obrony, dzięki czemu Polak stał się jednym z czołowych defensorów świata.

 

Obu panom będzie teraz dane pracować w Dortmundzie, w którym Piszczek występuje już od wielu lat. Z tego powodu mogło wydawać się, że to właśnie 33-latek będzie pełnił funkcję kapitana drużyny po Marcelu Schmelzerze. Favre jednak wybrał do tej roli Reusa, ale były piłkarz m.in. Zagłębia Lubin nie pozostał z pustymi rękoma, ponieważ został mianowany wicekapitanem BVB. Klub za pośrednictwem mediów społecznościowych podał tę informację.

 

Piszczek w Borussii Dortmund występuje od 2010 roku i rozegrał dla tego klubu 299 oficjalnych spotkań, w których zdobył 16 bramek. Na swoim koncie posiada dwa mistrzostwa Niemiec, dwa Puchary Niemiec, dwa Superpuchary Niemiec oraz finał Ligi Mistrzów. Niedawno ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej, notując 65 meczów w pierwszej kadrze.