Piłka nożna

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport...

Jolanta Zasępa: Kto jest najlepszym zawodnikiem Dudelange? Na kogo warto zwrócić uwagę?

 

Bob Hemmen: Tak naprawdę Dudelange nie ma topowych gwiazd, ale ma kilku kluczowych zawodników. David Turpel, jeden z najlepszych napastników drużyny narodowej. Może nie błyszczał w meczach pucharowych, ale nadal na niego liczymy. W środku pola jest nowy nabytek, Marc-Andre Kruska, który przyszedł z Werderu Brema, a kiedyś grał m.in. w Borussii Dortmund czy innych poważnych klubach. To cenny piłkarz. W defensywie liczą się zwłaszcza środkowi obrońcy Tom Schnell i Jerry Prempeh oraz defensywny pomocnik Stelvio Cruz. On i Schnell lubią grać agresywnie.

 

Co prasa w Luksemburgu pisze o Legii Warszawa?

 

Nie mamy zbyt wielu informacji o piłce w Polsce. Wiemy oczywiście, że z waszego kraju jest kilku topowych piłkarzy, którzy grają w reprezentacji. Wiemy, że żyjecie piłką, że to dla was bardzo ważny sport. Słyszeliśmy także o kibicach Legii Warszawa, którzy są znani na całym świecie. W Luksemburgu na meczu jest średnio 800 osób, u was kilkanaście razy więcej. To imponujące. Trochę bardziej zainteresowałem się Legią odkąd pojawił się w niej Chris Philipps. Dzięki temu widziałem ze dwa, trzy mecze Legii. Ofensywnie drużyna prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli pozwoli się jej grać, to może być bardzo niebezpieczna. Celem Dudelange będzie nie pozwolić jej na szybkie rozegranie.

 

Co będzie chciał osiągnąć w Warszawie Dudelange?

 

Nie przegrać wysoko. Jeśli Dudelange zdoła strzelić przynajmniej jednego gola, będzie to satysfakcjonujące. To nie ogórki. Na pewno nie przyjechali tutaj zwiedzać Warszawy. W boju o Ligę Mistrzów przegrali z Videotonem, mimo że zdecydowanie byli lepsi w dwumeczu. Zabrakło tylko szczęścia, problemem Dudelange po raz kolejny okazały się niecelne strzały. Może w meczu z Legią są na przegranej pozycji, ale mogą zamieszać.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.