Inauguracja Premier League dla Manchesteru United!

Rozpoczął się kolejny sezon Premier League! Na inaugurację Manchester United pokonał na swoim terenie Leicester City 2:1. Bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobywali Paul Pogba oraz Luke Shaw. Honorowe trafienie zaliczył Jamie Vardy.

Wielkie piłkarskie emocje w Premier League w sezonie 2018/2019 zaczęły się na Old Trafford, na które przyjechało Leicester City. "Lisy" w minionym okienku transferowym nie próżnowały zatrudniając aż siedmiu piłkarzy i wydając ponad 114 mln euro. Gorzej w tej kwestii wypadły "Czerwone Diabły", które zakontraktowały jedynie trzech piłkarzy. Najdroższy z nich był kosztujący 59 mln euro Fred. Jose Mourinho do końca szukał środkowego obrońcy, ale nie udało mu się zatrudnić m.in. będących w kręgu zainteresowań Harry'ego Maguire'a czy też Diego Godina. Ten pierwszy pojawił się w "Teatrze Marzeń" w piątkowy wieczór.

Ostatni raz "Lisom" udało się pokonać Manchester United we wrześniu 2014 roku, co ciekawe Leicester rozpoczynało sezon zarówno rok jak i dwa lata temu. Claude Puel nie zdecydował się zabrać ze sobą do Manchesteru Bartosza Kapustki. Na ławkach rezerwowych mecz zaczęli liderzy formacji ofensywnych obu ekip czyli Romelu Lukaku oraz Jamie Vardy.

Na pierwszego gola w nowym sezonie nie musieliśmy długo czekać. Już w 3. minucie ręką w polu karnym zagrywał Daniel Amartey. Do jedenastki podszedł Paul Pogba i pewnie pokonał Kaspera Schmeichela. Duńczyk stracił gola w trzecim z rzędu meczu otwarcia sezonu w Premier League. Manchester nie imponował grą, lepiej radzili sobie goście. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał James Maddison. Jego strzał wybronił genialnie David de Gea, czyli człowiek, który czarował w bramce "Czerwonych Diabłów" w poprzednim sezonie.

W drugiej połowie na murawie pojawili się Vardy i Lukaku. Belg mógł szybko powiększyć prowadzenie, ale przegrał pojedynek sam na sam ze Schmeichelem. "Lisy" walczyły o punkt, lecz świetnie w bramce spisywał się de Gea i również obrona United radziła sobie nie najgorzej. W 83. minucie Juan Mata ładnie zagrał do wychodzącego na pozycję Luke'a Shawa, ten minął jednego z obrońców i strzelił gola. Kontaktową bramkę w samej końcówce zdobył Vardy, ale na więcej nie starczyło czasu. "Czerwone Diabły" udanie rozpoczęły sezon, mimo że swoją postawą jeszcze nie zachwycały.

Manchester United - Leicester City 2:1 (1:0)

Bramki: Pogba 3-karny, Shaw 83 - Vardy 90+3

Manchester United: De Gea - Darmian, Bailly, Lindelof, Shaw - Fred, Pereira, Pogba (Fellaini 84') - Mata, Rashford (Lukaku 67'), Sanchez

Leicester: Schmeichel - Amartey (Ghezzal 63'), Morgan, Maguire, Chilwell - Ndidi, Silva (Iborra 80') - Pereira, Maddison (Vardy 63'), Gray - Iheanacho

Żółty kartki: Fred, Pereira - Amartey, Maddison