Ekstraklasa: Remisowe starcie Lecha z Piastem

W spotkaniu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego w pierwszej połowie Christian Gytkjaer, a po przerwie wyrównał Tom Hateley.

Przed meczem poznaniacy zajmowali trzecią lokatę w tabeli ekstraklasy z dorobkiem dwunastu punktów. Piast zgromadził identyczny dorobek punktowy, ale plasował się dwie lokaty niżej. W poprzedniej kolejce Lech przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2, natomiast podopieczni trenera Waldemara Fornalika ograli 3:1 Cracovię.

Na początku spotkania przewagę uzyskali gospodarze, na zmianę wyniku trzeba było jednak poczekać do 36. minuty. Po faulu Hateleya na Kamilu Jóźwiaku arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem zamienił na bramkę Christian Gytkjaer. Jeszcze przed przerwą poznaniacy mogli podwyższyć wynik. Po jednej z akcji obrońcy Piasta w ostatniej chwili zdołali wybić piłkę na rzut rożny, a kilka minut później Gytkjaer strzelił minimalnie nad bramką.

W drugiej połowie piłkarze z Gliwic dążyli do zmiany wyniku. Pierwsze poważne ostrzeżenie otrzymali gospodarze w 66. minucie. Po akcji Mateusza Maka i Jorge Felixa piłka trafiła do Joela Valencii, który znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak Matus Putnocky zdołał uratować swój zespól przed stratą bramki.

W 74. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła do Hateleya, który z odległości kilku metrów wepchnął ją do bramki. W 81. minucie przyjezdni cieszyli się z drugiego trafienia, była to jednak radość przedwczesna. Arbiter, po konsultacji z VAR, nie uznał gola Valencii z powodu spalonego.

Lech Poznań – Piast Gliwice 1:1 (1:0)

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Cywka, Rafał Janicki, Vernon De Marco, Marcin Wasielewski - Maciej Makuszewski (46. Dioni Villalba), Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (75. Tymoteusz Klupś) - Joao Amaral (86. Paweł Tomczyk), Christian Gytkjaer.
Piast: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov - Jorge Felix, Tom Hateley, Joel Valencia (89. Gerard Badia), Patryk Dziczek, Aleksander Jagiełło (54. Mateusz Mak) - Michal Papadopulos (65. Piotr Parzyszek).

Bramki: 1:0 Christian Gytkjaer (36–karny), 1:1 Tom Hateley (73).

Żółte kartki: Tomasz Cywka, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak, Paweł Tomczyk (Lech), Patryk Dziczek (Piast).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 8 139.