ATP w Sankt Petersburgu: Thiem z Kliżanem w finale

Najwyżej rozstawiony Austriak Dominic Thiem i Słowak Martin Kliżan zagrają w niedzielę w finale tenisowego turnieju ATP w Sankt Petersburgu.

Ósmy w światowym rankingu Thiem w półfinale gładko pokonał rozstawionego z "piątką" Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 6:4, 6:3, a 65. w klasyfikacji tenisistów Kliżan wygrał ze Szwajcarem Stanem Wawrinką 4:6, 6:3, 7:5.

25-letni Thiem powalczy o trzeci tytuł w tym sezonie, a 11. w karierze. Cztery lata starszy zawodnik z Bratysławy ma szansę na siódme zwycięstwo w imprezie ATP. Dotychczas wygrał wszystkie finały, w których wystąpił. W tym roku zmierzyli się już w Kitzbuehel i niespodziewanie w 1/8 finału górą był Słowak, który później triumfował w tym turnieju.