Puchar Polski: Wielki powrót Piecha! Pewne zwycięstwo Śląska nad Olimpią

Śląsk Wrocław pokonał 3:0 Olimpię Elbląg w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Znakomity powrót do pierwszego zespołu zaliczył Arkadiusz Piech, który zdobył dwie bramki dla "Wojskowych". Trzecie trafienie dołożył Mateusz Radecki.

Żadna z drużyn nie radzi sobie dobrze w rozgrywkach ligowych. Olimpia z dorobkiem sześciu punktów zamyka drugoligową tabelę, a Śląsk w dziewięciu meczach Ekstraklasy zdobył zaledwie dziewięć punktów i zajmuje miejsce jedenaste.

Faworytem tego starcia niewątpliwie była ekipa Śląska. Piłkarze Olimpii starali się jednak, jak mogli, by sprawić niespodziankę, lecz to się nie udało. Już w 10. minucie pierwsze trafienie zanotował Piech. Ten sam piłkarz 20 minut później podwyższył na 2:0 po kontrowersyjnym rzucie karnym udowadniając trenerowi Tadeuszowi Pawłowskiemu, że warto na niego stawiać. Warto przypomnieć, że dwa tygodnie temu zawodnik został przesunięty do rezerw za nieodpowiednie zachowanie podczas treningu.

Od początku drugiej połowy Śląsk wypracował sobie ogromną przewagę. Piłkarze z Wrocławia mieli mecz pod kontrolą. W 57. minucie Mateusz Cholewiak mógł dobić gospodarzy, lecz po kapitalnym uderzeniu przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry zrobił to Mateusz Radecki.

Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
Bramki: Piech 11, 28 (k), Radecki 90

Olimpia: Paweł Rutkowski - Tomasz Sedlewski (75. Michał Balewski), Michał Kuczałek, Kamil Wenger, Mateusz Bogdanowicz - Anton Kołosow (82. Michał Kiełtyka), Michał Ressel, Kacper Korkliniewski, EduardoJakub Bojas (63. Mateusz Szmydt) - Michał Fidziukiewicz

Śląsk: Jakub Wrąbel - Łukasz Broź (79. Róbert Pich), Igors Tarasovs, Wojciech Golla, Kamil Dankowski - Mateusz Cholewiak, Jakub Łabojko, Mateusz Radecki, Maciej Pałaszewski (89. Piotr Samiec-Talar), Farshad Ahmadzadeh (63. Damian Gąska) - Arkadiusz Piech

Żółte kartki: Korkliniewski, Kuczałek, Eduardo - Radecki

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)