MŚ w siatkówce: Brazylia - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport

W centrum sportowym Pala Alpitour w Turynie cztery czołowe drużyny turnieju walczą o wymarzony finał siatkarskiego mundialu. Jako pierwsi na parkiet wyjdą Serbowie i Brazylijczycy, którzy powalczą o udział w finale MŚ. Transmisja pierwszego półfinału MŚ Brazylia - Serbia w Polsacie Sport.

"Canarinhos" jak burza przeszli przez trzy fazy grupowe MŚ. Ekipa z "Kraju Kawy" poniosła tylko jedną porażkę z Holandią (1:3). W trzeciej fazie turnieju Brazylijczycy pokonali Rosjan (3:2) oraz Amerykanów (3:0) i jako jedyna drużyna wygrała dwa mecze w decydującej fazie przed półfinałami.

Z kolei Serbowie podczas tego turnieju musieli uznać wyższość Amerykanów (2:3) oraz dwukrotnie Polaków. Biało-czerwoni pokonali ekipę z Bałkanów dwa razy po 3:0. Pierwsze starcie było jednostronnym widowiskiem, ale drugie - mimo, że zakończyło się w trzech setach - było wyrównane. Szczególnie dwa pierwsze sety, które kończyły się na przewagi (28:26). O awansie Serbii do półfinału zadecydowało ich pewne zwycięstwo nad gospodarzami - Włochami (3:0).

Faworytem pierwszego półfinałowego meczu z pewnością są Brazylijczycy, ale Serbowie udowodnili, że potrafią być niebezpieczni. To właśnie oni weszli do najlepszej "szóstki" turnieju kosztem choćby Francuzów.

Transmisja pierwszego półfinału MŚ Brazylia - Serbia w Polsacie Sport od godziny 16:50. Początek studia przedmeczowego od godz. 15:00.