3:0 w 16 minut! Efektowne zwycięstwo podopiecznych Magiery

3:0 w 16 minut!  Efektowne zwycięstwo podopiecznych Magiery

Reprezentacja Polski U–20 wygrała z Czechami 3:0. Spotkanie rozegrano w Łodzi w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. W kolejnym meczu podopieczni trenera Jacka Magiery, którzy przygotowują się do przyszłorocznych MŚ w Polsce, zmierzą się w Katwijk aan Zee z Holandią (16 października).

Biało-czerwoni spotkanie z Czechami rozpoczęli ze sporym animuszem i niewiele ponad kwadrans zajęło im zdobycie trzech bramek. Wynik tej konfrontacji otworzył już w 8. minucie Tymoteusz Puchacz.  Mimo asysty dwóch rywali Sebastian Strózik zdołał zagrać piłkę wzdłuż linii bramkowej, a kapitan reprezentacji Polski z kilku metrów zdołał wepchnąć piłkę do bramki.

Dwie minuty później, przy dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego, Filip Havelka nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Jana Sobocińskiego. Jedenastkę na bramkę zamienił Adrian Łyszczarz.

W 15. minucie Łyszczarz ruszył z kontrą na bramkę Czechów, zagrał do Puchacza, który został wycięty w polu karnym przez Ondreja Lingra. Drugi rzut karny dla gospodarzy, a pewnym wykonawcą został tym razem Jakub Moder.

Szybko wywalczone przez Polaków prowadzenie mocno ostudziło na pewien czas zapał piłkarzy z Czech. W drugiej połowie meczu gospodarze kontrolowali sytuację, oddając w niektórych fragmentach inicjatywę rywalom. Przyjezdni nie byli jednak w stanie wykorzystać stworzonych szans, a w polskiej bramce dobrze prezentował się Radosław Majecki.

Polska – Czechy 3:0 (3:0)

Bramki: Puchacz 8, Łyszczarz 11 (k), Moder 16 (k)

Polska: Radosław Majecki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Gryszkiewicz (31. Dominik Steczyk) - Sebastian Strózik (68. Konrad Gutowski), Radosław Kanach, Adrian Łyszczarz (89. Tomasz Makowski), Jakub Moder (67. David Kopacz), Tymoteusz Puchacz - Michał Góral (79. Adrian Benedyczak)

Czechy: Martin Jedlička - Daniel Souček, Jakub Klíma, Jan Král, Libor Holík - Michal Sadílek (84. Ladislav Krejčí), Dominik Janošek, Filip Havelka (77. Patrik Žitný), Ondřej Lingr (62. Denis Granečný), Jakub Rezek (61. David Douděra) - Ondřej Šašinka (84. Jakub Šípek)