Niecałe dwa tygodnie temu zakończyły się siatkarskie mistrzostwa świata, na których reprezentacja Polski w pięknym stylu obroniła tytuł. Przed turniejem niewielu spodziewało się takiego sukcesu. Podopieczni Vitala Heynena przechodzili w Warnie drogę z piekła do nieba, by w Turynie zaprezentować pełnię swoich umiejętności i w finale rozprawić się 3:0 z Brazylią.

 

Aż dwunastu z czternastu złotych medalistów światowego czempionatu już niebawem rozpocznie zmagania w PlusLidze, która na kolejne cztery lata pozostanie ligą mistrzów świata. Sezon 2018/2019 zapowiada się niezwykle ciekawie. Najmocniejsze kluby w większości nie tylko zatrzymały swoich najlepszych zawodników, ale również zadbały o hitowe transfery. Do grona faworytów dołączyły też nowe marki, jak Stocznia Szczecin.

 

Przez kolejne trzy lata na sportowych antenach Polsatu będziemy mogli obserwować zmagania w jednej z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejszej lidze świata, czyli włoskiej. Gwiazdą Lega Volley jest Wilfredo Leon, który w lipcu 2019 roku dołączy do reprezentacji Polski. Siatkarz będzie występował w barwach Sir Colussi Sicoma Perugia. Nie będzie to jednak jedyny polski akcent na Półwyspie Apenińskim. W innych włoskich klubach zagra jeszcze sześciu Polaków, w tym Bartosz Bednorz, który jeszcze niedawno był solidną podporą naszej kadry narodowej.

 

Wszystkie te tematy dokładnie omówią Jerzy Mielewski i jego goście, a będą nimi eksperci Polsatu Sport Tomasz Swędrowski, Wojciech Drzyzga i Ireneuesz Mazur.

 

Magazyn #7strefa od godziny 16:00 w Polsacie Sport.