Liga Mistrzów: Barcelona pokonała Inter Mediolan. Rafinha zastąpił Messiego

Piłkarze FC Barcelona pokazali, że potrafią sobie radzić bez Lionela Messiego. W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonali u siebie Inter Mediolan 2:0. W ten sposób przerwali znakomitą passę rywala.

Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy zadawali sobie pytanie, jak będzie wyglądała gra Barcelony bez Messiego. Argentyńczyk doznał kontuzji w ostatnim meczu z Sevillą (4:2). Ma pękniętą kość w prawej ręce i będzie pauzował trzy tygodnie. - Jego brak bardzo mocno na nas wpłynie - mówił przed spotkaniem trener Ernesto Valverde.

Szkoleniowiec w miejsce Messiego wstawił Rafinhę. Okazało się, że miał nosa! To właśnie ten piłkarz otworzył wynik w 32. minucie, wykorzystując piękne podanie Luisa Suareza. W drugiej części spotkania prowadzenie gospodarzy podwyższył Jordi Alba. Tym razem asystę zaliczył Ivan Rakitić. Mecz zakończyl się wynikiem 2:0, co oznacza, że Katalończycy mają komplet punktów po trzech kolejkach.

Camp Nou kolejny raz okazało się być prawdziwą twierdzą. Wystarczy wspomnieć, że dla "Dumy Katalonii" był to 28. mecz z rzędu bez porażki na tym stadionie w Lidze Mistrzów. Jednocześnie zakończyła się znakomita passa Interu Mediolan. Włosi wygrali siedem poprzednich spotkań, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

FC Barcelona - Inter Mediolan 2:0 (1:0)

Bramki: Rafinha 32, Jordi Alba 83

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Sergi Roberto, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba – Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Arthur (78. Arturo Vidal) – Rafinha (72. Nelson Semedo), Luis Suarez, Philippe Coutinho (88. Munir El Haddadi)

Inter Mediolan: Samir Handanović – Danilo D’Ambrosio, Milan Skriniar, Miranda, Kwadwo Asamoah – Matias Vecino, Marcelo Brozović – Antonio Candreva (46. Matteo Politano), Borja Valero (63. Lautaro Martinez), Ivan Perisić (77. Keita Balde) – Mauro Icardi

Żółte kartki: Suarez – Brozović, Skriniar, Martinez