Liga Mistrzów: Świetny mecz w Paryżu! PSG uratowało remis

Mecze szlagierowe mają zawsze wiele podekstów. W starciu Paris Saint Germain z SSC Napoli także ich nie brakowało. Edinson Cavani zagrał pierwszy raz przeciwko włoskiej ekipie, dla której strzelił ponad 100 goli. Na stare śmieci wrócił Carlo Ancelotti, który kilka lat temu pracował w stolicy Francji. Obaj mogą mieć po tym spotkaniu mieszane odczucia, ponieważ konfrontacja zakończyła się remisem 2:2.

Jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów w 3. kolejce fazy grupowej Champions League nie rozczarował. Kibice śledzący to spotkanie oglądali interesujące widowisko z wieloma sytuacjami podbramkowymi, które zostały okraszone czterema trafieniami.

Ekipa Napoli dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale za każdym razem do remisu doprowadzali gospodarze. Paryżanie dominowali w pierwszym kwadransie, ale nie potrafili udokumentować tego golem. Swoje szanse zmarnowali Kylian Mbappe oraz Edinson Cavani.

O wiele lepiej zaprezentował się w ataku Lorenzo Insigne, który wykorzystał znakomite prostopadłe zagranie Jose Callejona i miękkim strzałem nad Alphonse Areolą zapewnił prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie. To był bardzo dobry fragment w wykonaniu przyjezdnych, ale jeszcze przed przerwą to PSG powinno doprowadzić do remisu, ponieważ sam na sam z Davidem Ospiną wyszedł Mbappe. Francuz przegrał jednak ten pojedynek.

Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do ataków. Zauważył to Ancelotti, który w 53. minucie wpuścił na boisko Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski wprowadził dużo spokoju do gry Napoli, ale to nie uchroniło zespołu spod Wezuwiusza przed utratą bramki. W 61. minucie do siatki trafił Mario Rui, ale problem polegał na tym, że było to trafienie samobójcze po dośrodkowaniu piłki przez Thomasa Meuniera.

Końcowy fragment tego meczu to wymiana ciosów z przewagą po stronie PSG. Znowu jednak to włoski team zaskoczył swojego rywala, tym razem wykorzystując odbicie piłki Marquinhosa tak, że spadła ona pod nogi Driesa Mertensa, który nie zastanawiał się ani przez moment i odzyskał prowadzenie dla Napoli.

Wydawało się, że wicelider Serie A wywiezie z trudnego terenu cenny triumf, ale ostatnie słowo należało do Angela Di Marii, który w doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem po długim rogu zza pola karnego doprowadził drugi raz do wyrównania. Taki rezultat jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy. Warto wspomnieć, że niespełna dziesięć minut wcześniej na murawie zameldował sie Arkadiusz Milik.

Taki wynik sprawił, przy triumfie Liverpoolu nad Crveną 4:0, że Napoli plasuje sie na drugim miejscu z pięcioma punktami, natomiast PSG jest na trzeciej lokacie z oczkiem mniej. Liderem grupy są The Reds z sześcioma punktami. Już za dwa tygodnie czekają nas rewanżowe starcia.

Paris Saint Germain - SSC Napoli 2:2 (0:1)

Bramki: M. Rui (61. sam.), A. Di Maria (93.) - L. Insigne (29.), D. Mertens (77.)

PSG: Alphonse Areola - Juan Bernat (Thilo Kehrer 46.), Marquinhos, Persnel Kimpembe, Thomas Meunier - Adrien Rabiot, Marco Verratti (Moussa Diaby 83.) - Andel Di Maria, Neymar, Kylian Mbappe - Edinson Cavani (Julian Draxler 76.)

Napoli: David Ospina - Mario Rui, Kalidou Koulibaly, Raul Albiol, Nikola Maksimović - Fabian Ruiz, Marek Hamsik, Allan - Lorenzo Insigne (Piotr Zieliński 53.), Dries Mertens (Arkadiusz Milik 84.), Jose Callejon (Marko Rog 86.)

Relacja zakończona

Koniec meczu! Po dużych emocjach PSG remisuje ostatecznie z Napoli 2:2. Rewanż już za niespełna dwa tygodnie w Neapolu! Dziękujemy za śledzenie relacji.

Żółta kartka dla Draxlera.

Goool!!! PSG rzutem na taśmę doprowadza do remisu! Kapitalne uderzenie po długim rogu Angela Di Marii, który świetnie przymierzył zza pola karnego.

Sędzia dolicza pięć minut. Żółta kartka dla Ospiny.

Zmiany, zmiany, zmiany. W zespole gospodarzy wszedł Diaby za Verrattiego. W Napoli Milik za Mertensa oraz Rog za Callejona.

Groźny strzał Neymara, ale broni bramkarz.

Rzut wolny dla PSG blisko pola karnego Napoli. Żółta kartka dla Callejona.

Goool!!! Napoli odzyskuje prowadzenie! Autorem bramki Mertens, który wykorzystuje to, że piłka spadła mu pod nogi po odbiciu się jej od Marquinhosa.

Druga zmiana wśród gospodarzy. Za Cavaniego pojawia sie Draxler.

Indywidualna akcja Neymara, ale zbyt długo holował piłkę, ostatecznie tracąc futbolówkę.

Dotychczasowe rezultaty:

Mertens obrócił się z piłką w polu karnym, ale oddał minimalnie niecelny strzał.

Piłkarze Napoli próbują odzyskać swój rytm gry.

Goool!!! Mamy remis, a trafienie samobójcze notuje Mario Rui, który niefortunnie odbił piłkę w kierunku własnej bramki po dośrodkowaniu po ziemii Meuniera. Kompletnie zdezorientowany Ospina nie dał rady nic wskórać.

Strzał zza pola karnego Mertensa, ale broni Areola.

Tym razem o wiele większa kontrowersja. W pole karne wpadł Cavani, który upada na piątym metrze.

Neymar upada w polu karnym Napoli, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

Rzut rożny dla PSG.

Zmiana w ekipie Napoli. Insigne zastąpi Piotr Zieliński.

PSG zaczyna drugą połowę od groźnych akcji! Tym razem strzał Di Marii, który odbił jeden z defensorów. Do piłki dopadł Meunier, ale jego uderzenie głową przeniesione nad poprzeczką przez Ospinę.

Bardzo dobra szansa dla PSG. Indywidualna akcja Neymara, który wykorzystał swoje przyspieszenie i wpadł w pole karne. Jego strzał obronił Ospina, natomiast dobitka Cavaniego okazała się niecelna. Urugwajczyk był jednak na spalonym.

Strzał z dystansu Mbappe, ale zablokowany.

W zespole PSG doszło do jednej zmiany. Plac gry opuścił Bernat, którego zastąpił Thilo Kehrer.

Zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy PSG przegrywa na własnym boisku z Napoli 0:1. Wracamy za kwadrans.

Ruiz wyszarpał piłkę w narożniku pola karnego PSG i odegrał do Insigne, którego strzał powędrował nad poprzeczką.

Sędzia Felix Zwayer dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

Gramy dalej. Końcowe minuty pierwszej połowy. PSG dąży do wyrównania jeszcze przed przerwą.

Przerwa w grze. Na murawie leży Maksimović, który po strzale Di Marii ucierpiał w wrażliwym dla każdego mężczyzny miejscu...

Powinno być 1:1! Neymar zagrywa prostopadle do Mbappe, a ten wychodzi sam na sam z Ospiną, lecz jego strzał broni golkiper Napoli.

Górna piłka do Insigne, który oddał mocny strzał z powietrza na skraju pola karnego. Uderzenie jednak niecelne.

Żółta kartka dla Mario Ruiego za faul na Mbappe.

Gramy dalej. Callejon już na boisku.

Przerwa w grze. Na murawie leży Callejon.

Jak zareaguje PSG?

Goool!!! Pierwszy kwadrans dla gospodarzy, ale następnie to Napoli doszło do głosu i teraz obejmuje prowadzenie. Znakomite prostopadłe zagranie Callejona, który uruchomił Insigne. Ten miękkim strzałem posyła piłkę nad Areolą i trafia do siatki!

Dobry fragment gry w wykonaniu Napoli. Strzał Callejona z pola karnego PSG, ale zbyt lekki.

Poprzeczka! Dośrodkowanie z lewego skrzydła i mocne uderzenie z kilku metrów Mertensa, które o mało nie wpadło do bramki!

Tym razem uderzenie Bernata, ale również obok światła bramki.

Strzał z dystansu Allana, ale bardzo niecelny. "Nie będzie kontry" - stwierdził komentujący to spotkanie Mateusz Borek.

Świetna okazja dla PSG! Cavani wpadł w pole karne, ale przegrał pojedynek z Ospiną, który dobrze interweniował.

Szansa dla Napoli, ale przy dośrodkowaniu w pole karne Callejon był na spalonym.

Mbappe przyjął piłkę na siódmym metrze, ale jego strzał obok słupka.

Rzut rożny dla gospodarzy.

PSG częściej utrzymuje się przy piłce.

Tym razem żółta kartka dla Mertensa za faul na Neymarze.

Mocny strzał Cavaniego z powietrza po dośrodkowaniu w pole karne Neymara. Uderzenie Urugwajczyka jednak obok słupka.

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu pokazana dla Marquinhosa za groźny faul na Mertensie.

Powtórki telewizyjne pokazały, że Neymara kopnął przypadkowo... Cavani.

Rzut rożny dla PSG, już z Neymarem w polu karnym.

Napoli gra w tej chwili w przewadze jednego zawodnika.

Pierwsza szansa PSG! Indywidualna akcja M'bappe, który wpadł w pole karne i odegrał do Neymara. Strzał Brazylijczyka jednak zablokowany. Przy okazji reprezentant Canarinhos ucierpiał w tej sytuacji i znajduje się poza boiskiem. Przy nim już służby medyczne.

Zaczynamy!

Arbitrem głównym tego meczu będzie Felix Zwayer z Niemiec.

Piłkarze obu drużyn już gotowi do wyjścia na murawę.

Zakończyły się już dwa środowe mecze w Lidze Mistrzów:

Warto podkreślić, że dla Edinsona Cavaniego będzie to pierwszy mecz przeciwko Napoli, dla którego strzelił ponad 100 goli.

Znamy już składy obu ekip. W zestawieniu gości na ławce rezerwowych są Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

W tabeli grupy C liderem jest Napoli, które na swoim koncie ma cztery punkty. Oczko mniej posiada PSG. W drugim meczu FC Liverpool zmierzy się u siebie z Crveną zvezda.

Witamy w relacji meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na Parc des Princes ekipa Paris Saint Germain podejmie SSC Napoli. Początek rywalizacji o godz. 21:00.