Wymęczone zwycięstwo Realu Madryt. Przełamanie Bale'a

Real Madryt pokonał skromnie 1:0 Huescę w meczu 15. kolejki La Liga. Jedynego gola strzelił na początku spotkania Gareth Bale, który zakończył fatalną serię bez trafienia w lidze hiszpańskiej.

Real będący dopiero na piątej pozycji pojechał do Aragonii na mecz z ostatnią w tabeli Huescą, która na swoim koncie w lidze miała tylko jedną wygraną. Co ciekawe zwycięstwo zanotowała w pierwszej kolejce. Od tego czasu zanotowała zaledwie cztery remisy, resztę spotkań przegrała. Real po wpadce z Eibar wygrał z Romą w Lidze Mistrzów, Valencią oraz Melillą w Pucharze Króla.

"Królewscy" bardzo dobrze zaczęli. Już w 8. minucie Bale ładnie wykończył dośrodkowanie Alvaro Odriozoli i otworzył wynik spotkania. Walijczyk zakończył fatalną serię w La Liga. Był to jego pierwszy gol w tych rozgrywkach od 802 minut. W tym czasie oddał 40 strzałów.

Real prowadził, ale jego gra nie zachwycała. Huesca sprawiała bardzo duże problemy piłkarzom Santiago Solariego. W pierwszej połowie oddali oni zaledwie dwa strzały. W drugiej gospodarze mieli kilka bardzo dobrych okazji do wyrównania, ale ostatecznie Real wybronił zwycięstwo i trzy punkty. Do prowadzącej Barcelony "Królewscy" tracą pięć oczek.

Huesca - Real Madryt 0:1 (0:1)

Bramka: Bale 8

Huesca: Jovanovic - Miramon, Insua, Pulido, Etxeita, Ferreiro (Gurler 76') - Gomez, Aguilera (Melero 19'), Rivera - Avila (Longo 84'), Cucho

Real: Courtois - Odriozola, Ramos, Varane, Carvajal - Ceballos (Valverde 58'), Llorente, Modric (Isco 66') - Lucas, Benzema, Bale (Asensio 76')

Żółte kartki: Etxeita, Insua - Carvajal, Ceballos