Liga Europy: Olympiakos wyeliminował Milan po kapitalnym meczu!

Olympiakos Pireus wygrał 3:1 (0:0) z AC Milan w meczu ostatniej, szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Gospodarze zapewnili sobie w ten sposób awans do 1/16 finału rozgrywek.

Grecko-włoskie spotkanie decydowało o tym, kto zagra w 1/16 finału Ligi Europy. Oba zespoły były bezpośrednimi sąsiadami w tabeli i rywalizowały o drugie miejsce premiowane awansem. Przed meczem bliżej celu byli piłkarze Milanu.

W pierwszej połowie akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero po przerwie na boisku zrobiło się gorąco głównie za sprawą pierwszego trafienia Pape Abou Cisse. Senegalczyk wykorzystał moment zamieszania pod bramką i wpakował piłkę do bramki Pepe Reiny. Zdobywcą dwóch kolejnych bramek był Cristian Zapata. Pierwsza z nich to trafienie samobójcze. Na 10 minut przed końcem spotkania po rzucie karnym podwyższył Konstantinos Fortounis. Milan miał jeszcze swoje szanse, lecz nie zdołał ich wykorzystać i odpadł z rozgrywek.

Olympiakos Pireus - AC Milan 3:1 (0:0)
Bramki: Cisse 60', Zapata 70' (s), Fortounis 81' - Zapata 72'

Olympiakos: Jose Sa - Omar Elabdellaoui, Pape Abou Cisse, Jagos Vukovic, Leonardo Koutris - Mady Camara (79' Vassilios Torosidis), Guilherme - Giannis Fetfatzidis (60' Bibras Natcho), Konstantinos Fortounis, Daniel Podence (85' Andreas Bouchalakis) - Miguel Guerrero

Milan: Pepe Reina - Davide Calabria, Ignazio Abate, Cristian Zapata, Ricardo Rodriguez (85' Alen Halilovic) - Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Hakan Calhanoglu - Samu Castillejo, Gonzalo Higuain, Patrick Cutrone (78' Diego Laxalt)

Żółte kartki: Koutris, Cisse, Camara, Guerrero - Calhanoglu, Bakayoko, Abate