KMŚ w piłce nożnej: Nieoczekiwana porażka River Plate w półfinale!

Gospodarze klubowych mistrzostw świata w piłce nożnej Al-Ain FC pokonali zdobywcę Copa Libertadores - River Plate Buenos Aires 5-4 w rzutach karnych i awansowali do finału turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 2:2.

Zwycięstwo gospodarzy to spora niespodzianka. Objęli oni prowadzenie już w trzeciej minucie po bramce Marcusa Berga. Jednak w 11. i 16. minucie dwa trafienia zaliczył Rafael Santos Borre i wydawało się, że River Plate kontroluje przebieg meczu.

Jednak przed przerwą gospodarze ponownie trafili do bramki argentyńskiego zespołu, ale sędzia Gianluca Rocchi nie uznał bramki. Al-Ain FC wyrównało sześć minut po przerwie, a strzelcem gola był Caio. Do utrzymania remisu w dużej mierze przyczynił się bramkarz Khalid Eisa, który słabsze warunki fizyczne rekompensował świetnym refleksem.

Dogrywka nie przyniosła goli i losy awansu do finału rozstrzygnęły się w rzutach karnych. W nich jako jedyny pomylił się pomocnik River Plate Enzo Perez, którego strzał obronił Eisa.

Al-Ain FC po raz drugi triumfowało na tym turnieju po serii rzutów karnych. W barażu pokonali bowiem w ten sposób najlepszy klub Oceanii Team Wellington FC, mimo że przegrywali 0:3 w pierwszej połowie.

We wcześniejszym środowym spotkaniu triumfator afrykańskiej Ligi Mistrzów Esperance Tunis pokonał meksykański CD Guadalajara 6-5 w serii rzutów karnych w meczu o 5. miejsce

W drugim półfinale po raz pierwszy na tym turnieju zaprezentuje się triumfator europejskiej Ligi Mistrzów Real Madryt. "Królewscy" w czwartek zmierzą się ze zwycięzcą azjatyckiej Champions League japońską Kashimą Antlers.

Real triumfował w klubowych MŚ w dwóch poprzednich edycjach.

Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 22 grudnia w Abu Zabi.

River Plate Buenos Aires - Al-Ain FC 2:2 (2:1), (karne - 4:5)

Bramki: Borre 11' 16' -  Berg 3', Caio 51'

Wyniki i program klubowych MŚ w piłce nożnej:

baraż - 12 grudnia (Al-Ajn):
    Al-Ain FC - Team Wellington FC           3:3 (1:3, 3:3, 3:3), karne 4-3

ćwierćfinały - 15 grudnia (Al-Ajn):
    nr 1: Al-Ain FC - Esperance Tunis        3:0 (0:2)
    nr 2: Kashima Antlers - CD Guadalajara   3:2 (0:1)

mecz o 5. miejsce - 18 grudnia (Al-Ajn):
    Esperance Tunis - CD Guadalajara         1:1 (1:1), karne 6-5

półfinały:
    River Plate Buenos Aires (Ameryka Płd.) - Al-Ain FC (gospodarz, ZEA) 2:2 (2:1, 2:2, 2:2), karne 4-5
    19 grudnia, Abu Zabi: Real Madryt (Europa) - Kashima Antlers (Azja)

o 3. miejsce i finał: 22 grudnia, Abu Zabi