Alpejski PŚ: Wygrana Shiffrin w slalomie gigancie w Courchevel

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w Courchevel, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jedyna w stawce Polka - Maryna Gąsienica-Daniel - zajęła 56. miejsce.

Shiffrin, mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w tej konkurencji, wyprzedziła o 0,14 sekundy prowadzącą na półmetku Niemkę Viktorię Rebensburg. Najniższe miejsce na podium zajęła Francuzka Tessa Worley, która była gorsza od zwyciężczyni o 0,33.

Po pierwszym przejeździe Amerykanka była druga ex aequo z Austriaczką Stephanie Brunner. Obie traciły wówczas do Rebensburg 0,08 s, ale liderka klasyfikacji generalnej pokazała klasę w drugiej próbie.

Shiffrin po raz 49. wygrała zawody cyklu. W alpejskiej klasyfikacji wszech czasów zajmuje ósme miejsce i już tylko jednego triumfu brakuje jej, by zrównać się ze słynnym Włochem Alberto Tombą.

Gąsienica-Daniel została sklasyfikowana na 56. pozycji, przedostatniej wśród zawodniczek, które ukończyły pierwszy przejazd i nie zakwalifikowała się do drugiego.

Z występu w Courchevel zrezygnowała dotychczasowa wiceliderka PŚ Michelle Gisin. Szwajcarka zamiast startu chciała być przy bracie Marcu, który przebywa w szpitalu po groźnym upadku na trasie zjazdu w Val Gardenie. Absencja kosztowała ją spadek na czwartą pozycję. Druga jest obecnie Norweżka Ragnhild Mowinckel, która traci do Shiffrin ponad 400 punktów.

Na sobotę w Courchevel zaplanowano zmagania w slalomie.