Torunianie kilka dni wcześniej podejmowali BM Slam Stal Ostrów Wlkp., a teraz pora na kolejnego wielkiego rywala - Arkę. Gdynianie w tym sezonie pokazują, że chcą nawiązać do czasów świetności i ponownie powalczyć o medale. Jedno jest pewne - dla obu drużyn to spotkanie jest świetną okazją do sprawdzenia aktualnej formy.

 

Zespół trenera Dejana Mihevca ciągle ma problemy z kontuzjami, ale mimo tego nadal jest w czołówce tabeli. Arka jest liderem, a teraz - po odpadnięciu z rozgrywek Europucharu - będzie mogła skupić się w pełni na Energa Basket Lidze. Ofensywny potencjał tych zespołów jest ogromny, więc kibice mogą spodziewać się bardzo dobrego widowiska.

 

Najciekawiej powinno być w polu trzech sekund. Co prawda, nie należy spodziewać się występu Przemysława Karnowskiego, ale w Polskim Cukrze jest niezawodny i skoczny Cheikh Mbodj. Senegalczyk zagra teraz przeciwko duetowi Adam Łapeta - Robert Upshaw. Szczególnie Amerykanin rozgrywa świetny sezon - popisuje się efektownymi blokami i wsadami, a także potrafi zaskoczyć rzutem z dystansu. Mbodj jest znany z dobrej defensywy, ale czy poradzi sobie z tymi środkowymi?

 

W Arce od pewnego czasu w świetnej formie jest James Florence. MVP finałów z 2017 roku niedawno trafił 10 trójek w Szczecinie - był bardzo blisko wyrównania oficjalnego rekordu (zabrakło jednego celnego rzutu). Statystycznie to drugi strzelec zespołu, który ma ogromny wpływ na wyniki. Przeciwko niemu może zagrać Rob Lowery - czołowy rozgrywający Energa Basket Ligi, doskonale czujący się zarówno jako kreator gry, jak i kończący najważniejsze akcje.

 

W zespole trenera Przemysława Frasunkiewicza nie można zapominać o niezwykle groźnym duecie Krzysztof Szubarga - Marcel Ponitka oraz o Dariuszu Wyce. W ekipie z Torunia teraz sporo zależy od dyspozycji reprezentanta Nigerii Michaela Umeha oraz od skuteczności Aarona Cela. Ciekawe również, czy Josh Bostic będzie w stanie zdobyć więcej punktów niż Karol Gruszecki.

 

- Mecz z Arką będzie dla nas bardzo ważny. Chcemy nadrobić różnicę między nami w tabeli. Trzeba będzie zagrać co najmniej tak dobrze, jak z BM Slam Stalą, aby ich pokonać - mówił przed kamerami Polsatu Sport po ostatnim spotkaniu Aaron Cel.

 

Transmisja spotkania Polski Cukier Toruń - Arka Gdynia w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport i IPLA.tv