16 najwyżej sklasyfikowanych w rankingu światowym uczestniczek awansuje do turnieju głównego (złożonego z 64 zawodniczek) automatycznie. Pozostałe florecistki będą rywalizowały w 26 grupach w eliminacjach.

 

Cykl Pucharu Świata składa się z 8 turniejów, z których status Grand Prix mają wyłącznie imprezy wspólne kobiet oraz mężczyzn, po jednym maksymalnie w danej strefie kontynentalnej (w Europie – Turyn). Pozostałe lokalizacje – w tym Katowice - przeprowadzają dodatkowo Puchar Świata drużynowo.

 

Zdaniem dyrektora sportowego PZSzerm. Ryszarda Sobczaka gospodarze największe sportowe nadzieje wiążą z występem aktualnej brązowej medalistki mistrzostw Europy Martyny Synoradzkiej oraz obecnie najwyżej sklasyfikowanej - 18 miejsce w rankingu światowym – Julii Walczyk.

 

Rok temu w Spodku turniej drużynowy wygrały Rosjanki po finałowym zwycięstwie nad Włoszkami 45:39. Polki zajęły szóste miejsce.

Zawody indywidualne skończyły się triumfem Derigłazowej, która w finale pokonała Lee Kiefer (USA) 15:4, najlepsza z Polek Walczyk była dwunasta.

 

Program zawodów PŚ w Katowicach:

 

piątek

 

od 9.00 kwalifikacje indywidualne

 

sobota

 

od 10.00 turniej główny
17.00 półfinały i finał

 

niedziela

 

10.00 turniej drużynowy
17.00 – mecz o 3. miejsce i finał