Twitterowe konto Clippers opublikowało krótki filmik, w którym zawodnicy próbowali poprawnie wypowiedzieć i wytłumaczyć znaczenie słowa „wysportowany”. Odpowiedzi koszykarzy były przeróżne i niekiedy nawet zabawne. Niektórzy byli blisko, kojarząc frazę ze sportową tematyką. Tobias Harris natomiast przetłumaczył wyraz jako klasyczne „jak się masz”.

Prawdziwym hitem była jednak interpretacja Mike’a Scotta. Jego zdaniem słowo "wysportowany" jest to rodzaj dodatku do pizzy, swoją drogą jeden z jego ulubionych. Podkreślił, że zawsze zamawia dużą „wysportowaną” na cienkim cieście.

Na koniec wideo wszystko stało się jasne. Marcin Gortat wyjaśnił klubowym kolegom prawidłowe znaczenie wyrazu. Zabawne wideo zostało stworzone przy okazji „Polish Heritage Night”, które miało miejsce w Los Angeles w niedzielę. Cała akcja spotkała się z pozytywną reakcją internautów.

Polską kulturę przybliżano Amerykanom już po raz ósmy, a po raz pierwszy w mieście Aniołów. Polish Heritage Night to cykliczna impreza organizowana przez ambasadę w celu promowania kultury i tradycji. Polska Noc w NBA odbyła się przy okazji spotkania Los Angeles Clippers z Orlando Magic, których drużyna Gortata pokonała 106:96.


Biuro Programu "Niepodległa" podkreśla, że Polish Heritage Night, poświęcona po raz drugi stuleciu odzyskania niepodległości, była "wyjątkowa dla tysięcy gości drużyny Los Angeles Clippers". Poinformowano, że Polacy w Los Angeles ustroili trybuny Staples Center biało-czerwonymi barwami.