Szef CEV przyjechał do Polski z okazji 90-lecia istnienia polskiej siatkówki. W związku z tym 12 stycznia odbędzie się Gala "Siatkarskie Plusy", podczas której docenione zostaną najbardziej zasłużone postacie w środowisku siatkarskim. Dzień przed uroczystością Boricić gościł w programie #7strefa, w którym odniósł się do atmosfery, jaka panuje podczas meczów Biało-Czerownych.

 

- Chciałbym pochwalić polskich kibiców i powiedzieć, że to najlepiej wychowani siatkarscy fani na świecie. Na każdej imprezie bije od nich pozytywna energia. To bardzo miłe dla wszystkich obcokrajowców, którzy odwiedzili kraj nad Wisłą - przyznał.


Boricić był pod wrażeniem inauguracji mistrzostw świata i Europy, które odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z poziomu organizacji meczu otwarcia mistrzostw świata w 2014 roku. Jeszcze wyższy można było dostrzec trzy lata później przy okazji inauguracji europejskiego czempionatu na tym samym obiekcie. Polska federacja, kibice, media oraz wolontariusze starają się być jak najbliżej centrum wydarzeń. Organizacja imprezy w Polsce dla FIVB i CEV oznacza najwyższy poziom. - stwierdził.