MŚJ: Polska biegaczka wicemistrzynią świata!

Monika Skinder zajęła drugie miejsce i tym samym sięgnęła po srebrny medal na mistrzostwach świata juniorek w Lahti w sprincie klasycznym. Reprezentantka Polski przebrnęła przez kwalifikacje, ćwierćfinał oraz półfinał, natomiast w finale uznała wyższość jedynie Kristinie Stavaas Skistad.

Skinder, która w eliminacjach osiągnęła szósty rezultat, w finale musiała uznać wyższość jedynie Kristine Stavaas Skistad. Norweżka była szybsza o 0,63 s. Trzecie miejsca zajęła Finka Anita Korva - 0,71 s straty.

Niespełna 18-letnia Polka była lepsza od Norweżki w półfinale o 48 setnych sekundy. W decydującym biegu obie zawodniczki zamieniły się miejscami, ale srebrny medal należy upatrywać jako wielki sukces.

Gratulacje Skinder za pośrednictwem Twittera złożyła Justyna Kowalczyk, która razem z Aleksandrem Wierietielnym znajduje się w sztabie szkoleniowym polskich juniorek.

Poprzedni medal dla Polski w biegach narciarskich w tej kategorii wiekowej był w 2003 roku dziełem Justyny Kowalczyk.

Skinder 12 stycznia zdobyła swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata. W sprincie techniką dowolną w Dreźnie zajęła 20. miejsce.

W ćwierćfinałach odpadły Izabela Marcisz, Weronika Kaleta i Eliza Rucka. Natomiast w rywalizacji chłopców Dawid Damian, Wiktor Czaja i Michał Boreczek przepadli w eliminacjach.