Zdecydowane zwycięstwo drużyny Leona w starciu ze Sieną

W meczu 18. kolejki Serie A1 siatkarze Emma Villas Siena przegrali ze Sir Safety Conad Perugia 0:3. Pierwszoplanową postacią meczu był Aleksandar Atanasijević. Przyszły reprezentant Polski Wilfredo Leon zdobył osiem punktów, a w trzecim secie zastąpił go Nicholas Hoag.

Na początku meczu, po dobrych zagrywkach Yuki Ishikawy przewagę uzyskali gospodarze (3:2), szybko jednaki inicjatywę przejęli siatkarze z Perugii. W ofensywie błyszczał Aleksandar Atanasijević, co pozwoliło gościom wypracować przewagę (12:16). W końcówce serbski atakujący dołożył jeszcze zagrywkę (18:22) i Perugia wygrała pewnie premierową partię. W ostatniej akcji (20:25) doszło do kontrowersji. Sędziowie przyznali punkt przyjezdnym, twierdząc, że piłka po zagrywce Fabio Ricciego musnęła Ishikawę. Mimo protestów siatkarzy i trenera Sieny nie doszło do zmiany decyzji.

Druga partia od początku toczyła się przy przewadze gości (9:13, 11:16), Siena zbliżyła się do rywali na dwa oczka (15:17), ale końcówka należała do siatkarzy Perugii. Dwa ostatnie punkty wywalczyli po błędach Fernando Hernandeza, który najpierw zepsuł zagrywkę, a po chwili pomylił się w ataku (20:25).

W trzecim secie początkowo przewagę mieli gospodarze (10:8). Zagrywki Atanasijevicia (10:13), a przede wszystkim Nicholasa Hoaga, który pojawił się na boisku za Wilfredo Leona (12:19) poprowadziły przyjezdnych do zwycięstwa. To właśnie Hoag ustalił wynik seta na 18:25 i zakończył to spotkanie.

Najwięcej punktów: Aleksandar Atanasijević (22) – Perugia, Fernando Hernandez (15) – Siena.

Emma Villas Siena – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (20:25, 20:25, 18:25)