Chelsea jedzie na Wembley. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne (WIDEO)

W półfinałowym starciu Pucharu Ligi Angielskiej Chelsea pokonała Tottenham 2:1. W pierwszym meczu wygrały jednak "Koguty", dlatego potrzebny był konkurs jedenastek. Tam lepiej poszło piłkarzom "The Blues", którzy nie mylili się, w przeciwieństwie do graczy z północnego Londynu.

Po porażce w sobotnich derbach z Arsenalem (0:2), na zawodników „The Blues” spadła fala krytyki. Niezadowoleni z postawy piłkarzy byli nie tylko kibice i eksperci, ale także menedżer Maurizio SarriW czwartkowy wieczór Chelsea chciała zmazać plamę poprzez starcie z innym klubem z północnego Londynu. Drużyna musiała odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu, by mieć szansę zagrać w finale na Wembley.

Podopieczni Sarriego dobrze weszli w półfinałowe starcie. Widać było, że zależy im na uzyskaniu korzystnego rezultatu. W ataku „The Blues” nie mógł zagrać niezarejestrowany Gonzalo Higuain, ale trójka ofensywnych graczy na czele z Edenem Hazardem śmiało atakowała bramkę „Spurs”.

Pierwszą bramkę dla Chelsea zdobył N’Golo Kante. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Hazarda, piłka została wybita przed pole karne gości. Tam znajdował się pomocnik „The Blues”, który płaskim strzałem zaskoczył bramkarza „Kogutów” i umieścił piłkę w siatce.

W 38. minucie „The Blues” byli już jedną nogą w finale Carabao Cup. Drugiego gola strzelił Hazard, który wykorzystał podanie w polu karnym od Cesara Azpilicuety. Prowadzenie 2:0 dawało gospodarzom awans, ale nie była to ostatnia bramka tego wieczoru.

W drugiej połowie do głosu doszedł zespołu Mauricio Pochettino. Goście strzelili gola pięć minut po wznowieniu gry. Zdobywcą bramki był Fernando Llorente, ten, który był krytykowany i wyśmiewany przez sympatyków „Spurs”. Jego trafienie doprowadziło do remisu w dwumeczu.

Pomimo licznych okazji Chelsea, do zmiany wyniku nie doszło. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Olivier Giroud, ale po jego strzale głową piłka minęła słupek. Kibice zgromadzeni na Stamford Bridge musieli poczekać na konkurs rzutów karnych.

W serii jedenastek lepsi okazali się gospodarze. „The Blues” pokonali Tottenham 4:2. W zespole „Kogutów” karnych nie strzelili Eric Dier oraz Lucas. Chelsea w finale Pucharu Ligi Angielskiej zmierzy się z Manchesterem City.

Chelsea – Tottenham 2:1 (4:2k) (2:0)
Bramki: Kante 27, Hazard 38 – Llorente 50